STOWARZYSZENIE RODZIN I PRZYJACIÓŁ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KUTNIE
Przystań
Wspieranie aktywności motorycznej osób niepełnosprawnych intelektualnie i osób starszych
Zadanie publiczne obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie cyklicznych zajęć z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej
Zadanie publiczne będzie realizowane od 12.03.2018r do 08.06.2018r.
Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Kutnie „PRZYSTAŃ” .
Cykle zajęć obejmują swoim zakresem ćwiczenia: taniec grupowy aerobik ,ćwiczenia ruchowe w wodzie –
aqua-power, joga+pilates+medytacja
Wszystkie zajęcia przeprowadzane są przez zawodowych instruktorów .
Projekty realizowane przez fundację "Przystań"
".Dziedzictwo kulturowe poprzez dzieje ludzi zasłużonych dla powiatu kutnowskiego w ostatnim stuleciu"
Projekt realizowany ze środków Powiatu Kutnowskiego
Termin realizacji - 09.04.-17.08.2018
Wykład poświęcony życiu i działaniu wielkiego patrioty lokalnego dr.Antoniego Troczewskiego (26.04.20180
Spacer po Kunie z przewodnikiem - scieżka śladami dr.AntoniegoTroczewskiego (25.04.2018)
Rajd rowerowy z przewodnikiem PTK szlakiem dziedzictwa kulturowego powiatu kutnowskiego (Pałace , dwory) 19.05.2018
"Integracja osób z zaburzeniami psychicznymi podczas wspólnego wyjazdu integracyjno-edukacyjnego do dużej aglomeracji miejskiej"
Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Kutnie "Przystań"w okresie 02.07.- 25.08.2018r.
Zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Prezydena Miasta Kutna oraz wsparciu finansowemu Rady Miasta . Wysokość dofinansowania – 3865zł.
W ramach zadania zorganizowano wyjazd dla grupy 50 osób (osoby niepełnosprawne z opiekunami) na codzień uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kutnie .
Program wyjadu obejmował zwiedzenie przepięknych zabyków Ostrowa Tumskiego, malowniczego Rynku Wrocławskiego z urzędującymi na nim krasnalami, Uniwersytetu Wrocławskiego z Aulą Leopodina i Oratorium Marianum , Kościołów: Św.Elżbiety, Św.Doroty,Św,Mari Magdaleny, Uniwersyteckiego, Katedry Jana Chrzciciela., Pałacu Królewskiego, zwiedzenie Centrum Informacji o Wodzie "Hydropolis", obiektu Hali Ludowej połączonego z oglądnięciem pokazu multimedialnego fontann oraz "Afrikarium"gdzie poznano uroki naury świata oceanów. W ramach projektu zorganizowano równiez spacer po Ogródku Japońskim i uroczy rejs statkiem po Odrze .
Wspólne przeżycia uczesników zadania podczas wyjazdu, zacieśnienie kontaktów oraz wzajemna pomoc i współpraca miały wpływ na zwiększenie integracji . Zwiedzane miejsca rozbudziły wyobraźnie , pozwoliły poznać historię zabytków i zwiedzanych obiektów, poznano tajemnice wody i świata podwodnego, pokonano własne bariery słabości .
Dłuższy pobyt beneficjenów zadania poza miejscem zamieszkania wyzwolił w nich więcej samodzielności, wzajemnej pomocy i zrozumienia .
Promocja oraz wspieranie inicjatyw zmierzających do zwiększenia świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu kutnowskiego
Pomóz sobie , innym i środowisku
Projekt realizowany z dofinansowniem Śtarostwa Powiatowego kwotą 8000 złTermin realizacji 03.08.2020 – 15.12.2020r.Miejsce realizacji – zasięg lokalny i ogólnopolski
Świadomość ekologiczna ‒ jest postawą człowieka, cechującą się odpowiedzialnością za stan środowiska przyrodniczego, która powinna wynikać z rzetelnej wiedzy i determinacji do jego zachowania w stanie pierwotnym.” Ekologia jest nierozerwalnie związana z ochroną środowiska naturalnego.
Zadanie publiczne kierowane jest do grupy osób niepełnosprawnych , ich opiekunów oraz grona ludzi z nimi związanych . Wszelkie działania zawarte w projekcie mają wykreować członka społeczeństwa, który poprzez odpowiednie działania w najbliższym środowisku , wpłynie pośrednio na procedowanie czynności związanych z ochroną środowiska .Celem zadania jest uwrażliwienie beneficjentów na podejmowanie słusznych wyborów konsumpcyjnych , właściwe gospodarowanie odpadami i dbanie o środowisko przyrodnicze w swoim najbliższym otoczeniu ( segregacja śmieci, wykorzystanie produktów wielokrotnego użytku, oszczędzanie wody i energii elektrycznej , niesienie pomocy zwierzętom , sadzenie drzew,itp. )Celem zadania jest również świadome propagowanie inicjatyw, które w skali globalnej mogą mieć wpływ na poprawę istniejącego stanu środowiska przyrodniczego W zakresie projektu przewidziano :1.zorganizowanie pikniku w nadleśnictwie Chrosno z wykładem na temat zachowania ekosystemów w obliczu niszczycielskich działań człowieka , rezerwaty i pomniki przyrody z obszarem” Natura 2000” (koszt wynajmu autokaru z dofinansowania) 2.przeprowadzenie wykładu na temat prawidłowej segregacji odpadów zgodnie z obowiązującymi zaleceniami (nieodpłatnie)3.wycieczka do oczyszczalni ścieków mająca na celu zaszczepienie wśród beneficjentów postawy racjonalnego korzystania z wody (nieodpłatnie)4.udział w akcjach charytatywnych na rzecz osób potrzebujących – zbiórka odpadów (nieodpłatnie)5.pomoc zwierzakom poprzez zbiórkę różnego rodzaju rzeczy mogących się przydać w schronisku dla zwierząt : odwiedzenie schroniska z przekazaniem zbiórki rzeczowej (koszt wynajmu autokaru z dofinansowania)6.spotkanie z pracownikiem zieleni miejskiej w sali Seniora, który poprowadzi pogadankę z zakresu ekologii i ochrony środowiskamiejskiego , połączone z wykonaniem nasadzeń drzew w porozumieniu z Zielenią Miejską - poprawa świadomości ekologicznej uczestniczących w projekcie (nieodpłatnie)7.wyjazd dwudniowy w okolice Trójmiasta : Gdańsk (zwiedzenie Parku Oliwskiego z wysłuchaniem koncertu organowego , pzrepłynięcie Galeonem na Westerplatte , przejście Traktem Królewskim), Gdyni a (zwiedzenie ogrodów deszczowych, wjazd na Kamienną Górę, pobyt w porcie jachtowym), Sopot (pobyt na molo, zapoznanie się z architekturą “Krzywy Domek”) oraz pobyt na Wyspie Sobieszewskiej (zwiedzenie rezerwatu Ptasi Raj”)